Cennik - usługi oraz ceny przyłączeń.

 

Instalacja w Prostym Planie oraz Biznes Planie Cena brutto
Kablowe podłączenie do internetu 100 lub 1000Mb/s
podłączenie za pomocą karty sieciowej do istniejącej sieci kablowej (głównie bloki)
   99.00 zł
Bezprzewodowe podłączenie do internetu z odbiornikiem do 25 Mb/s
podłączenie za pomocą odbiornika z gniazdem RJ45 (domki). 
   99.00 zł
Bezprzewodowe podłączenie do internetu z odbiornikiem o przepustowości do ~ 40 - 60 Mb/s
podłączenie za pomocą odbiornika z gniazdem RJ45 (domki).
   179.00 zł
Bezprzewodowe podłączenie do internetu z najnowszym odbiornikiem o przepustowości do ~ 50 - 150 Mb/s
podłączenie za pomocą odbiornika z gniazdem RJ45 (domki).
   279.00 zł
   
Ponowna aktywacja usługi dostępu do internetu
Opłatę aktywacyjną stosuje się w przypadku kiedy umowa zostanie rozwiązana z winy Abonenta lub na jego wniosek.
Opłata aktywacyjna dotyczy klientów u których nie zostało zdemontowane przyłącze.
W przypadku kiedy przyłącze zostało zdemontowane opłata jest zgodna z cennikiem nowych podłączeń.
   49.00 zł
 
Wszystkie podane ceny zawierają podatek VAT
 

Opłata instalacyjna obejmuje wykonanie instalacji z bezprzewodowym lub przewodowym dostępem do internetu.
W skład usługi wchodzi założenie urządzenia nadawczo-odbiorczego oraz doprowadzenie kabla z gniazdkiem abonenckim we wskazane przez klienta miejsce.
Podłączenia bezprzewodowe wykonujemy na ogół w domkach jednorodzinnych oraz kamienicach, przewodowe na osiedlach.
Odbiorniki sieci bezprzewodowej pozostają naszą własnością i są demontowane po zakończeniu trwania umowy. Gwarantuje to że jako dostawca odpowiadamy za ich sprawność przez cały okres trwania umowy. Wszystkie usterki odbiornika kabla lub zasilacza są bezpłatnie usuwane za wyjątkiem powstałych z winy Abonenta.

Instalacja obejmuje założenie anteny nadawczo-odbiorczej lub przyłączenie do istniejącej sieci w bloku oraz doprowadzenie przewodu we wskazane przez klienta miejsce. Kabel prowadzimy najprostszą drogą metodą powierzchniową i zakańczamy gniazdem abonenckim. W ramach instalacji konfigurujemy jeden odbiornik np. komputer, router itp.
Instalacja NIE obejmuje prowadzenia dodatkowych czynności jak np.: chowanie kabla w listwach, za panelami, gipsowanie otworów, konfiguracji urządzeń domowych -telewizorów itp. Takie dodatkowe prace można zlecić jako usługę serwisową, opłata zgodna z cennikiem usług.

Podłączenie bezprzewodowe
Dzięki najnowszej technologi jesteśmy w stanie dostarczyć Internet do każdego domu z którego jest widzialność optyczna do naszego punktu dostępowego. W obszarach w których mamy zasięg naszej sieci stanowi to około 90-95% domów.

Internet dostarczamy za pomocą dwóch rodzajów odbiorników bezprzewodowych, które różni metoda transmisji danych. Są to odbiorniki z maksymalną stabilną przepustowością do 24 Mb/s, oraz nawet do 150 Mb/s.

Sposób wykonania takiej instalacji wygląda następująco:

W miejscu z którego istnieje widoczność optyczna do naszego nadajnika zostaje założona antena odbiorcza (na ogół komin, lub elewacja budynku). Z anteny zostaje przeprowadzony przewód we wskazane przez klienta miejsce. Na końcu przewodu znajduje się mały zasilacz, który zasila antenę. W zasilaczu tym znajduje się gniazdo RJ45 do którego możemy przyłączyć urządzenia domowe.

Zainstalowane urządzenie może pracować w dwóch trybach:
  • tryb "z zewnętrznym adresem IP"
W tym trybie antena przekierowuje zewnętrzny adres do wewnątrz sieci na jeden lokalny adres IP. Zawsze po załączeniu anteny zostaje nadany przez DHCP tylko jeden adres i to właśnie na niego przekierowany zostaje adres zewnętrzny w stosunku 1 do 1.
  • tryb router (instalowany domyślnie)
W tym trybie antena pełni funkcję routera, umożliwia to w każdej chwili podłączenie dowolnego urządzenia do gniazda abonenckiego. Do rozdzielenia Internetu można użyć zwykłego switcha, routera, lub access point'a.

W trybie routera antena jest również routerem,

Podłączenie kablowe
Przyłączenie za pomocą kabli zakończonych gniazdem RJ45 wykonujemy wszędzie tam, gdzie istnieje gotowa infrastruktura a w szczególności osiedla, bloki. Nowe instalacje możemy wykonać we wszystkich budynkach w których jest możliwość zbiorczego przyłączenia do sieci nowych użytkowników, czyli w budynkach, które posiadają klatkę schodową i wielu mieszkańców.